Огляд Samsung Galaxy A71 на Snapdragon 730 Україна

Огляд українською Samsung Galaxy A71 смартфон те що треба

Технічні характеристики Samsung Galaxy A71

Samsung Galaxy A71
Samsung Galaxy A71
Дисплей: 6,7 ", Super AMOLED Plus, 2400 × 1080 пікселів, співвідношення сторін 20:9, 393 ppi
Чіпсет: Qualcomm SDM730 Snapdragon 730, 8-ядерний, 2 ядра Kryo 470 Gold з тактовою частотою 2,2 ГГц і 6 ядер Kryo 470 Silver з тактовою частотою 1,8 ГГц
Графічний прискорювач: Adreno 618
Оперативна пам'ять: 6 ГБ
Постійна пам'ять: 128 ГБ
Підтримка карт пам'яті microSD: до 512 ГБ
Бездротові мережі: Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0 (A2DP, LE), GPS (A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS), NFC

Основна камера: четвірна, головний модуль 64 Мп, f / 1.8, 1 / 1,72 ", 0.8μm, PDAF, 26 мм; додатковий надширококутний модуль 12 Мп, f / 2.2, 12 мм; макро-модуль 5 Мп, f / 2.4, 25 мм; датчик глибини 5 Мп, f / 2.2

Фронтальна камера: 32 Мп, f / 2.2, 1 / 2.8 ", 0.8μm, 26 мм
Акумулятор 4500 мАг
ОС: Android 10 з оболонкою One UI 2.0
Габарити: 163,6 × 76 × 7,7 мм
Маса: 179 г

Ціна і позиціонування

В Україні Samsung Galaxy A71 офіційно продається тільки в версії з 6 ГБ оперативної пам'яті і 128 ГБ постійної пам'яті. Рекомендована вартість смартфона - 11999 гривень ($ 442), що на 2500 гривень ($ 92) більше, ніж просять за Galaxy A51 з такими ж обсягами пам'яті.

Комплект поставки

До мене смартфон потрапив без коробки і комплекту, але це не завадить мені розповісти про те, що покупець отримає разом з Samsung Galaxy A71. У коробці знайдеться адаптер живлення на 25 Вт - такий же за потужністю, що йде в коробці з флагманом Galaxy S20 Ultra, і з виходом USB-C. Там же відповідний кабель USB Type-C / Type-C, а також дротова (українська) гарнітура і ясна річ - супровідні папірці.

Дизайн, матеріали та збирання

Візуально Samsung Galaxy A71 успадкував всі ті прийоми, які використовував виробник в 51-й моделі. Пара відмінностей, звичайно ж, є, але всьому свій час. Що ж, попереду на перший погляд нічого не змінилося. Тонкі рамки з боків і відступи товстіший зверху і знизу. Ніяких вигинів немає, просто легкі заокруглення скла.

Після знайомства зі смартфоном Samsung Galaxy A51 настала черга познайомиться з другої новинкою популярної A-серії - Samsung Galaxy A71, який прийшов на зміну Galaxy A70. Давайте розбиратися, що ж хороший цей смартфон, які відмінні риси у нього є і чи варто за них переплачувати.

Врізана в центр екрану зверху фронтальної камера все з тієї ж сріблястою окантовкою. Рішення мені в цілому подобається, максимально схоже на виконання флагманів. Однак, в разі саме з A71 є кілька нюансів його реалізації.

Справа в тому, що в серії S20 і в тому ж самому A51 у нас є просто камера - маленька і акуратна. Тут чомусь не так і навколо самого вічка є ще чорна, досить широка окантовка. Мало того, якщо придивитися, - камера встановлена ​​щодо цієї області нерівно, трохи зміщена від центру. Я не знаю чому не вийшло зробити так само, як і в A51, але факт неприємний, хоч і несуттєвий.

Тильна сторона майже не відрізняється. У лівому верхньому кутку є аналогічний блок з камерами у вигляді чорного прямокутника з округленими кутами. Колір в цей раз мені дістався більш строгий, чорний, але переливається відтінок нікуди не подівся. Залишилася і текстура, але вже у вигляді виключно вертикальних ліній, а ось діагональних поділів стало більше.

Матеріали корпусу теж залишилися колишніми - пластикова рамка і така ж спинка. Звичайно, в більш дорогому пристрої хотілося щоб хоч щось було зроблено з більш преміального матеріалу, але виробник вирішив інакше. Спереду застосовано скло Corning Gorilla Glass 3 - покоління далеко не найсвіжіше. Спереду є олеофобним покриття, а до збірки ніяких зауважень немає. Нагадаю, що в 51-му був маленький нюанс з нещільної підгонкою кришки до рамки. Захисту від пилу і вологи так і не з'явилося, а в чорному кольорі смартфон не проти зібрати на собі багато відбитків і розлучень.

Колірна палітра майже така ж, просто немає смартфона в червоному кольорі. Ну а так, ті ж самі кольори: чорний, білий, і начебто як блакитний, але аж надто він схожий на зелений. Принаймні на українському ринку доступні тільки ці три кольори.

Компонування елементів

Спереду зверху є сіточка за якою сховався розмовний динамік, трохи нижче фронтальна камера і десь біля неї є датчики освітленості і наближення. Внизу ніяких додаткових елементів, світлодіоди для повідомлень, як розумієте, теж немає.

Праворуч - кнопки харчування і регулювання гучності. Зліва - чудовий і безкомпромісний слот відразу для трьох карток: двох nanoSIM і карти пам'яті microSD.

На нижньому торці бачимо 3,5-мм порт для аудіо, Type-C в центрі, мікрофон і прорізи мультимедійного динаміка. Зверху, крім додаткового мікрофона, немає нічого.

Ззаду в лівому кутку зверху - блок з чотирма камерами і спалахом. Він виступає над поверхнею кришки сильніше, ніж в A51. У нижній частині - логотип компанії-виробника.

Ергономіка

Від смартфона з діагоналлю дисплея 6,7 "не варто чекати якихось чудес в плані ергономіки. Але в той же час я не можу назвати гаджет гігантським. Зрозуміло, що він великий і його треба постійно перехоплювати або вдаватися до використання другої руки. Габарити корпусу: 163,6 × 76 × 7,7 мм, а маса - 179 грамів.

А значить він не такий товстий, яким міг би бути, і не важкий, щодо своєї діагоналі. До розташування елементів особливих зауважень немає, але ясна річ - регулювати гучність складно, без додаткового перехоплювання смартфона.

Дисплей Samsung Galaxy A71

Samsung Galaxy A71 дісплей
У Samsung Galaxy A71 застосовується 6,7-дюймова матриця, виготовлена ​​за технологією Super AMOLED з приставкою Plus. Її роздільна здатність склала 2400 × 1080 пікселів, іншими словами - Full HD +. Співвідношення сторін - 20: 9, а щільність пікселів на дюйм - 393 ppi.

І дисплей цей відмінний, в чомусь навіть буде краще, ніж в Samsung Galaxy A51. Він досить яскравий, контрастний і насичений, якщо цього захочеться користувачеві. Якщо немає, то можна вибрати відповідний профіль зображення. У ньому кольору будуть природними, наближеними до колірному охопленню sRGB, а другий же (насичений) буде відповідати профілю DCI-P3.

Різниця між екранами Galaxy A51 і A71 з точки зору простого сприйняття полягає тільки в тому, що під великим кутом відхилення білий колір не йде в різнокольорові переливи, що, звичайно ж, добре. Але це не означає, що білий залишається білим - немає, все-таки залишається синюватий відтінок.

В цілому ж - відмінний екран, до якого важко причепитися з будь-якого боку. Ну хіба що частота оновлення в ньому не підвищена, як у флагмани. Samsung поки не ставлять подібного типу панелі в середняки. Але інші імениті виробники цього також не роблять.

Власне кажучи, що у нас з налагодження. Про два колірних профілю я вже сказав, зауважу тільки що в режимі насичених кольорів можна правити баланс білого. Є традиційний фільтр синього світла, захист від випадкових дотиків і підвищення чутливості сенсора. Природно, залишився і Always On Display з усіма улюбленим нам засобами кастомізації.

Продуктивність Samsung Galaxy A71

Samsung Galaxy A71 потужність
Найважливіша відмінність A71 перед A51 з точки зору апаратної платформи - чіп від Qualcomm, а не власного виробництва (Exynos). Ним став среднеуровневий Qualcomm Snapdragon 730. чіпсет 8-ядерний: 2 високопродуктивних ядра Kryo 470 Gold з тактовою частотою до 2,2 ГГц і 6 ядер Kryo 470 Silver з тактовою частотою до 1,8 ГГц. Відеоприскорювач використовується Adreno 618. Нагадаю, що така зв'язка в минулому році в A-серії вже використовувалася - в смартфоні Samsung Galaxy A80.

Оперативної пам'яті в пристрої цілком достатньо - 6 ГБ, тому ніяких нюансів з багатозадачністю тут немає. Можна запустити багато додатків, без проблем перемикатися між ними і горя не знати.

Постійної пам'яті передбачено 128 ГБ, з яких під потреби користувача відведено 109,63 ГБ. Тип пам'яті - UFS 2.1. Як на мене, такого обсягу також досить, особливо якщо врахувати слот під карту пам'яті microSD до 512 ГБ. Скористатися ним можна незалежно від того, скільки SIM-карт вам необхідно - це завжди приємно.

З виконанням звичайних повсякденних завдань за типом роботи з якимись соцмережами, мессенджерами та іншими неабиякими додатками Samsung Galaxy A71 справляється на ура. Оболонка також спритна і плавна, відпрацьовує без лагів. З іграми все теж цілком собі непогано, як для смартфона середнього класу. Через утиліту Gamebench були проведені заміри FPS в важких іграх. Значення графічних налаштувань були виставлені на максимально можливі для цього апарату, доступні ефекти теж включені. Результати такі:

PUBG Mobile - високі налаштування графіки зі згладжуванням і тінями, в середньому 30 FPS
Shadowgun Legends - ультра-графіка, в середньому 40 FPS
Call of Duty Mobile - дуже висока, з усіма ефектами, режим «Лінія фронту» - ~ 40 FPS; «Королівська Битва» - ~ 33 FPS
З оглядкою на перераховані вище показники можна заявити - грати можна з легкістю. Правда для досягнення більш комфортного показника FPS рекомендую або знижувати графіком, або відключати частину ефектів. Щоб сам процес був більш приємним, звичайно ж.

Камери Samsung Galaxy A71

Samsung Galaxy A71 камера
Насправді, зміни в камері в Samsung Galaxy A71 в порівнянні з Galaxy A51 мінімальні і по суті змінився тільки головний модуль в основному блоці. Останній, як і раніше складається з 4-х вічок:

Ширококутний модуль: 64 Мп, f / 1.8, 1 / 1,72 ", 0.8μm, PDAF, 26 мм;
Надширококутний модуль: 12 Мп, f / 2.2, 12 мм;
Макро-модуль: 5 Мп, f / 2.4, 25 мм;
Датчик глибини: 5 Мп, f / 2.2

Що ж на практиці? За якістю знімків різниця, ясна річ, є. Інше питання - чи можна назвати її разючої? Тут я схильний до того, що без ретельного порівняння її буде дуже важко виявити. Тому що і в 51-му, і в 71-му - головна камера зі стандартною роздільною здатністю (12 і 16 Мп, відповідно) знімає просто непогано. Передача кольору, деталізація - при денних умовах зйомки вони хороші. У складних умовах якість, очікувано, знижується і лізуть шуми, нехай їх не дуже багато. Загалом - нормальна камера, але явно не найкраща за цю ціну.

Приклади ФОТО у повному форматі

Samsung Galaxy A71 приклад фото
Пару слів про дозвіл і різниці між повним і стандартним. За замовчуванням кадри робляться в 16 Мп, але можна переключитися на 64 Мп. Різниця між ними є і деталізація в останньому просто відмінна. Скажімо так, перевага набагато більш явне, ніж коли дивишся на кадри з Galaxy A51 в 12 і 48 Мп. Але є і проблема - шумів дуже багато, і це при відмінній висвітленні. У 16 Мп, в тих же умовах, можна сказати - їх немає взагалі, але і загальна різкість менше. Така собі палиця з двома кінцями, але в принципі не має сенсу робити ставку на високу роздільну здатність. Принаймні при звичайному повсякденному зйомці користі від 64 Мп - мало. Цікаво, що по нічному режиму помічено наступне - є невеликий кроп і знімки зберігаються навіть не в 16, а в 12 Мп.

З сверхшіріком все просто - він такий же, з тими ж косяками по типу більш насиченою кольору. Днем знімає добре, під вечір слабкіше, вночі - нічого по-справжньому якісного не видасть, як і більшість сверхшіріков з цього сегмента. Автофокус так і не з'явився, та й судячи з того, що його немає навіть у флагмани - не варто на його наявність навіть сподіватися.

Ну і макро ... знову нічого нового сказати не можу. Слабка деталізація, легко отримати змащений кадр, потрібно багато світла. Рідко буває, коли з нього можна отримати щось пристойне. Але на мій особистий погляд - подібний модуль взагалі не потрібен. Адже його роль міг би виконувати сверхшірік з автофокусом - є чудові приклади з таким підходом: Xiaomi Mi 10 Pro і OPPO Find X2, припустимо. Ну і якість фото в такому випадку буде приємніше.

У плані відеозйомки взагалі ніяких змін: знімати можна в UHD-дозволі (3840 × 2160) при 30 кадрах в секунду, працює з обома об'єктивами (шірік і сверхшірік). Оптичної стабілізації немає, що не дивно, а цифрова може працювати тільки при Full HD (і тільки 30 FPS). Звичайно, можна включити «суперстабілізацію», але треба розуміти, що ми тоді отримаємо. Перше - картинку з сверхшіріка, а значить і так не найякіснішу, а друге - ця картинка ще й буде з додатковим кропом. Ну тобто овчинка вичинки не варта, як мені здається. Ну а якщо не брати до уваги відсутність стабілізації, то якість запису - гідне.

За фронтальної камері можу знову послатися до Samsung Galaxy A51 - в Galaxy A71 вона точно така ж. Непогана в цілому, якщо є світло, і відео знімає в 4К-дозволі. Є всякі прикрашення, фільтри, ефекти і режим розмиття фону.

Додаток камери додаткового представлення не потребує, є кілька режимів зйомки фото або відео, вбудовані рекомендації при зйомці (включити оптимізацію, протерти об'єктив і т.д.).

Методи розблокування

У Samsung Galaxy A71 сканер відбитків пальців розміщений, звичайно ж, під дисплеєм. За суб'єктивними відчуттями, він такий же, як і в молодшому A51. Тобто дуже вимогливий до акуратності розміщення пальця на виділеній області оптичного сенсора. За швидкістю спрацьовування - нічого особливого. Палець доводиться утримувати на сканері довше, ніж в дорогих моделях, але все ж це не виправдання, адже смартфон-то не особливо бюджетний.

Плюс анімація після сканування якась уповільнена. Це трохи підсилює неприємне відчуття від взаємодії з датчиком, який і без того не дуже швидкий. Загалом - юзабельно, звикнути можна, але бачили приклади краще, навіть в більш доступних пристроях.

Якщо ми говоримо про другий спосіб розблокування, шляхом розпізнавання особи, то тут трохи дивна ситуація. Суб'єктивно - працює він трохи гірше, ніж в не раз згаданому A51. Не завжди дізнається власника з першого разу, часом просто довго сканує обличчя. І це стосується відмінних умов освітлення, зауважу, а опція прискореного розпізнавання при тому включена. У той же час, може абсолютно раптово спрацювати досить швидко. Якось не впевнено, коротше кажучи. Але є підозри, що це особливості тестового семпли.

Що ж говорити про роботу методу при малій кількості світла? Логічно, що працює він слабо. Є можливість підсвічувати особа екраном, тобто яскравість його буде підвищуватися автоматично, але кардинально ситуацію це не змінює. Щось Samsung намудрували, дуже дивна ситуація.

Автономність Samsung Galaxy A71

Акумулятор в Galaxy A71 - ємний, на 4500 мАг, що дуже добре. Але не можна сказати, що автономність смартфона якась видатна. Вона просто нормальна - апарату впевнено вистачає на цілий день роботи з приблизно 6 годинами активного екрану. Принаймні якщо не грати в ігри. І це, якщо що, з включеним AOD з 8:00 до 20:00. У тесті PCMark 2.0 на максимальній яскравості екрану вийшло 7 годин і 23 хвилини.

Хоча, звичайно, мої очікування були трохи вище. Той же Samsung Galaxy A51 працює довше, але у нього екран не такий великий, проте і батарейка менше - 4000 мАг. З іншого боку, щодо швидка зарядка повинна трохи нівелювати цей момент. Судячи з тієї інформації, що я знайшов - за півгодини смартфон заряджається на 51%. Бездротова зарядка, звичайно ж, не підтримується.

Звук і комунікації

Samsung Galaxy A71 звук
Розмовний динамік смартфона однозначно хороший, покладені на нього завдання виконує на ура. Але на жаль, не допомагає з відтворенням мультимедійного, і тому доводиться грати поодинці. І звучить він сам по собі просто нормально, не більше того. Запас гучності не рекордний, на максимальному рівні є деякі провали частот. Для перегляду відео без навушників, скоріше, підходить, але прямо насолодитися звучанням музики - навряд чи вийде.

Звук в навушниках хороший, гучності вдосталь, якість непогана для даного класу. Особливо радує те, що еквалайзер і ефекти працюють з бездротовими навушниками. І ключове слово - працюють. Звук дійсно можна отримати відмінний, навіть не граючись з еквалайзером, а просто перемикаючи режими Dolby Atmos. Момент індивідуальний, звичайно ж, але мені вистачило такого методу, щоб отримати цілком задовольняє мене звучання.

Набір бездротових модулів представлений в кращому вигляді. Звичайно, тут немає підтримки мобільних мереж 5-го покоління і Wi-Fi 6-го, а й поширеність таких на даний момент, самі розумієте, мінімальна. Але до слова, можливо в майбутньому світ побачить Galaxy A71 5G - читайте про це докладніше тут.

Проте, на даний момент в смартфоні є все, що може знадобиться пересічному користувачеві. Це: Wi-Fi 5 з підтримкою двох діапазонів, Bluetooth 5.0 (A2DP, LE), GPS (A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS) і модуль NFC. Працюють вони коректно, проблем я не помітив.

Прошивка і ПО

Samsung Galaxy A71 Android 10
Прошивка Samsung Galaxy A71 заснована на останній версії ОС Android 10, поверх якої встановлена ​​фірмова оболонка Samsung - One UI 2.0. Детальніше про основні зміни цієї версії я розповідав в огляді Samsung Galaxy A51. Ну а те що було в першій (1.0), ясна річ, залишилося і тут.

Є багато налаштувань як зовнішнього вигляду та оформлення, так і цілий розсип різних фішок. Жести, перепризначення кнопок, різні способи активації смартфона, режим роботи однією рукою, клонування додатків - лише мала частина того, що є в оболонці.

Висновки

За підсумком Samsung Galaxy A71 мало чим відрізняється від Galaxy A51 в кращу сторону, а іноді навіть виходить і навпаки. Ну звичайно, якщо не брати до уваги розміри смартфонів. Кому потрібна діагональ побільше - очевидно вибере Galaxy A71. Якщо ж розміри неважливі, тоді потрібно думати. Ключових моментів, з більш-менш відчутною різницею, тут всього два: продуктивність заліза і основна камера.

У відриві від «молодшого брата», Samsung Galaxy A71, звичайно, не виглядає ідеальним смартфоном. Просто добротний середній клас з великим і крутим дисплеєм, непоганим залізом, нормальними камерами і софтом. Але з не дуже швидким сканером відбитків пальців, простими матеріалами корпусу і самим звичайним часом роботи.

Коментарі

Популярні публікації